Straipsniai
Džinas
Džinas - stiprus alkoholinis gėrimas, gaminamas iš žaliavinio grūdų (pagrinde rugių) spirito, pagerinto aromatingu spiritu iš kadagio uogų ir kitų aromatinių žaliavų. Spirito kiekis džine 40-50%. Šio gėrimo tėvynė - Nyderlandai. 1575 metais Amsterdame Lukas Bolas įsteigė pirmą firmą gaminančią džiną. Kadangi džinas gaminamas iš kadagio uogų ir turi jų aromatą, tai pirmoji ir seniausia olandiško džino markė buvo pavadinta prancūziškai GENIEVRE (kadagio uoga), angliškas pavadinimo variantas - džinas.
Pagal gamybos technologiją džinas skirstomas į 2 tipus:
1.Olandiškas džinas - kadagio uogos kartu su kitais ingridientais sumaišomos su miežių salyklu ir rugiais. Visa tai rauginama ir pervaroma.
2.Londono sausasis džinas - uogos ar jų aromatiniai spiritai sumaišomi su grūdiniu spiritu-žaliava. Šis mišinys kelis kartus pervaromas. Kartais džinas trumpą laiko tarpą laikomas statinėse. Džino aromatas priklauso nuo kadagio uogų, aromatui įtakos turi ir kitos priemaišos: apelsino žievė, iriso šaknis, kardamonas ir daugelis kitų.
Džinas gaminamas olandišku būdu turi stipresnį aromatą, nei londono gamybos, bet pastarasis labiau populiarus. Sausasis londono džinas “Gillbis” - pavadintas šio gėrimo atradėjų brolių Gilbių garbei, užima pasaulyje antrą vietą pagal gamybos apimtį.
Paprastai džinas geriamas su toniku. Bet gera gerti jį ir vieną, gerai atšaldžius, ar šiaip su ledu. Vartoja šį gėrimą su vaisvandeniais, kola ar kitais nealkoholiniais gėrimais. Prie šio gėrimo labai tinka griežinėlis citrinos. Be viso to džinas naudojamas daugelio kokteilių gamyboje. Būtent taip šis gėrimas tapo populiarus JAV, kai 20-ais metais prasidėjo kokteilių vajus.
Džinas pasižymi gydomosiomis savybėmis. Anglų kareiviams Indijoje medikai rekomenduodavo reguliariai vartoti džiną profilaktiškai prieš maliariją ir kitas tropines ligas. Džiną ir šiandien rekomenduoja žmonėms atsidūrusiems tropikuose. Be to džinas pasižymi ne tik gydomosiomis savybėmis, bet ir atgaivina kūną ir sielą.
Skirtingi džino receptai skiriasi tik žolelių sudėtimi, bet ne spirito kokybe. Džinui skirtas spiritas turi būti labai gerai išvalytas. Yra nuomonė, kad džino kokybę galima sužinoti tik sekantį rytą po geros puotos.
Londono sausojo džino asortimentas labai platus. Geriausios šio tipo džino rūšys: “Gordons Dry Gin” - stipraus tradicinio skonio gėrimas. “Gillbes Gin” - švelnesnis ir aromatingesnis, gaivaus skonio su citrusinių vaisių prieskoniu. “Beefeater” tradicinis, “sunkesnis nei kitos džinų rūšys. Išskirtinis šio džino skonio bruožas - dervos prieskonis ir aromatas. Taip pat populiarios yra ir šios džino rūšys: “Bodles” , “Seagrams Exstra Dry Gin” , “Old Inn” ir daugelis kitų.
Olandiško tipo džiną paprastai atstovauja šios pasaulinio garso džino markės, kurias gamina firma “Bols” : “Genever V.O.”, “Claeryn”.
Lietuvoje gaminamas “Vilniaus džinas” . Jo gamybai naudojamos kadagio uogos, krapų sėklos, apelsino aliejus . Gėrimas bespalvis, truputį deginančio skonio, kadagio uogų aromato. Spirito kiekis 45%.
Pagal Georgijų Popovą
Komentarai
skaityti visus (20 paskutinių):Tai paauginkit barzdą ir nustokit vien alų maukti...nedabrendėliai tegul limonadus geria.
Su niekuo jis nesigeria ;D neskanus, duoda kazkokio tai "riebumo" man labai nepatinka asmeniskai :)
o su kuo jį geriausia gerti?
"Patiekalai.lt" pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema,
pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
"Patiekalai.lt" privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę,
religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. Taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.
Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.
PATIEKALAI.LT rekomenduoja
Prisijungimas
Naujausi receptai
Gruziniškas sūrio pyragas "Chačiapuris"
Mažos bandelės su cinamonu
Aštri kalakutiena su daržovėmis
Omletas su sūriu
Lietiniai su varške ir persikų padažu
Plovas (2)
Naminis kugelis česnakinėse
Bulvių plokštainis su vištiena (2)
Krevečių Tempura
"Ledinė" kava
Restoranai
Atsitiktinis patarimas
Cukraus dėka pyragaičiai tampa trapesni - Jei į mažus pyragėlius įbersite mažiau cukraus, jie taps minkštesni, o jei daugiau – kietesni ir trapesni. Šaltinis : dansukker.com ...
Rekomenduojama knyga
Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:
Anekdotas
Vyrukas ateina į suvalkiečio namus. Pamindžikuoja, pasisveikina ir nedrąsiai kreipiasi į šeimininką:
- Atėjau prašyti jūsų dukters rankos...
- Rankos? likusiomis kūno dalimis mes rūpinsimės?