Straipsniai
Makaronai
Populiari legenda pasakoja, kad makaronus į Italiją atvežė žymusis keliautojas Markas Polas, grįžęs iš kelionės po tolimuosius rytus apie 13 a. pabaigą, tačiau vis dėlto galima būtų teigti, kad makaronai atsirado jau 4 a. B.C.. Tai liudijaEtruskų kapuose rasti piešiniai, kuriuose yra vaizduojami žmonės, gaminantys kažką panašaus į makaronus. Kinai jau 3000 metų B.C. gamino adatos pavidalo maistą, o graikų mitologijoje yra teigiama, kad dievas Vulkanas sukūrė mašiną, gaminančią tešlos virveles (pirmuosius spageti!)
Į naująjį pasaulį makaronai atkeliavo per anglus, kurie šį patiekalą perėmė iš Italų. Kolonistai atvežė į Ameriką savas makaronų paruošimo tradicijas: makaronai būdavo verdami ne mažiau kaip puse valandos, o vėliau troškinami grietinės ir sūrio padaže. Manoma, kad pats Tomas Džefersonas (Thomas Jefferson), grįžęs iš Prancūzijos, kur dirbo ambasadoriumi, atvežė į JAV pirmąją makaronų gaminimo mašiną.
Kaip gaminami makaronai?
Amerikietiški makaronai yra gaminami iš manų kruopų, kurios yra gaunamos malant durum kviečius. Tiesa, gali būti naudojami bet kokie kieti kviečiai. Tos manų kruopos yra maišomos su vandeniu ir taip yra gaunama tešla. Šioje stadijoje sudedami ir kiti reikalingi ingredientai: kiaušiniai, o taip pat špinatai ar pomidorų pasta, jei yra gaminami spalvoti makaronai.
Tešla yra minkoma tol, kol gaunama reikiama konsistencija, o tada iš jos yra išspaudžiamos atitinkamos formos (šiam reikalui naudojant metalinį diską su skylutėmis jame, kurių dydis ir forma priklauso nuo norimos gauti makaronų formos). Kai “išstumiami” reikiamo ilgio makaronai, jie yra nukertami aštriais peiliais.
Tada makaronai yra siunčiami į dideles džiovintuves, kuriuose veikiami karštu drėgnu oru jie yra iš lėto džiovinami. Kadangi makaronai būna skirtingų ilgių ir formų, tai ir jų džiovinimo laikas dažnai skiriasi. Dažniausiai šiam procesui prireikia 5 – 6 valandų. Galiausiai, makaronai yra supakuojami. Kai kurios makaronų rūšys, pvz.: lazanija yra pakuojamos rankiniu būdu, kad apsaugoti nuo sulūžimo.
Fettuccine
¾ stiklinės šviežio susmulkinto baziliko, 1,5 stiklinės miltų, 1 kiaušinis, 1 arbatinis šaukštelis alyvų aliejaus, 2 šaukštai vandens, 2,5 šaukštai miltų.
Kartu su susmulkintu baziliku sudėti miltus, įdėti kiaušinį ir 1 arbatinį. šaukštelį aliejaus ir vandens, kol tešla gerai išsiminkys. Jei tešla gaunasi vis dar sausa – reikia dar įpilti vandens. Tešlą suvynioti į plastikinę plėvelę, kuria prieš tai suvilgyti keliais lašais alyvų aliejaus ir užšaldyti tešlą (apie 2 valandas). Ištraukus tešlą iš šaldytuvo, padalinti į 6 lygias dalis ir išsukti per tešlos kočiotumą norimos formos makaronus (proceso eigoje laikas nuo laiko pabarstyti miltais). Prieš verdant, pagamintus makaronus reikia apie valandą padžiovinti.
Virti verdančiame vandenyje apie 3 – 5 minutes, priklausomai nuo pagamintų makaronų dydžio ir storio.
Komentarai
skaityti visus (20 paskutinių):Kol kas nėra nė vieno komentaro. Tu gali būti pirmas!
Palikite savo komentarą:
"Patiekalai.lt" pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema,
pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
"Patiekalai.lt" privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę,
religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. Taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.
Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.
PATIEKALAI.LT rekomenduoja
Prisijungimas
Naujausi receptai
Gruziniškas sūrio pyragas "Chačiapuris"
Mažos bandelės su cinamonu
Aštri kalakutiena su daržovėmis
Omletas su sūriu
Lietiniai su varške ir persikų padažu
Plovas (2)
Naminis kugelis česnakinėse
Bulvių plokštainis su vištiena (2)
Krevečių Tempura
"Ledinė" kava
Restoranai
Atsitiktinis patarimas
Vyšnių kauliukų traukimas - Iš vyšnių lengvai išimsite kauliukus, jei pries tai jas trumpam įdėsite į šaldymo kamerą. ...
Rekomenduojama knyga
Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:
Anekdotas
Terapeutas žino viską, bet nieko nemoka. Chirurgas viską moka, bet nieko nežino. O patologinės anatomijos specialistas ir viską moka, ir viską žino, bet jau būna per vėlu.