Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Alus


Alus - silpnas (2,5-8%) alkoholinis gėrimas, gaminamas, fermentuojant mielėmis miežių, kartais - kitų grūdų (kviečių, ryžių) salyklą. Skoniui pagerinti į alų dedama priedų: apynių ir kitų prieskonių. Stiprumui padidinti - cukraus, kartais - medaus.

Alaus rūšys

    * Tamsusis
    * Baltasis
    * Šviesusis
    * Juodasis

Tamsusis alus

Tamsusis alus gaminamas iš tamsaus karamelinio salyklo. Karameliniam salyklui miežiai yra džiovinami net 200°C temperatūroje. Džiovinimo metu grūdeliai įgauna sodrią raudono gintaro spalvą, o juose esantis cukrus virsta karamele. Iš čia kilęs ir šio salyklo pavadinimas. Karamelinis salyklas alui suteikia išskirtinį salstelėjusį skonį, originalų aromatą ir tamsią alaus spalvą.

Tamsusis alus priskiriamas viršutinio rūgimo alui. Rauginant tokį alų, mielės yra paviršiuje, ir rūgimas vyksta esant 14-20°C temperatūrai. Beveik 90% Anglijoje gaminamo alaus yra viršutinio rūgimo. Ypač populiarios tamsaus alaus rūšys yra Porteris ir Stautas (stiprus porteris). Šis alus yra beveik juodas, labai stiprus, turi mažai angliarūgštės, todėl puta ant bokalo kraštų nelabai išvaizdi ir viliojanti.

Tamsųjį alų ypač mėgo Šumerai. Bene žinomiausias tamsusis "Guinness" alus, gaminamas Airijoje.

Baltasis alus

Kvietinis alus dar vadinamas baltuoju, mat vokiškas žodis "weiss" reiškia baltas, o "Weizen" - kviečiai. Panašiai kaip juoda duona skiriasi nuo pyrago, taip kvietinis alus - nuo miežinio.

Kvietinis alus laikomas ypatingu, išskirtiniu ("specialties"). Jis yra labai lengvas, pasižymi mažesniu alkoholio kiekiu, švelniu subtiliu skoniu. Yra gaivus, tad puikiai tinka atsigaivinti karštą vasaros dieną. Kviečiai suteikia alui troškulį malšinančios rūgštelės. Būtent kvietinis salyklas nulemia alaus skonį. Dažnai jis apibūdinamas kaip minkštas, "apvalus" (neragavęs - nesuprasi). Jame, nelyginant kokia alaus rūšis, galima pajusti obuolių, apelsino, citrinos ir net riešutų, migdolų bei gvazdikėlių prieskonį. Baltasis alus labai kvapnus, kartais kvepiantis medumi, kartais - gvazdikėliais.

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Timotiejus, Titas, Rimantas, Eigilė, Justas, Paulė, Rimas.

Pasveikink!

Anekdotas

Vienas vyras, keliavęs per stepę, staiga pastebėjo, kad jį apsupo būrys liūtų. Iš nevilties žmogelis išsitraukė lūpinę armonikėlę ir ėmė groti. Ir keistas dalykas! Liūtai sutūpė aplink jį ir ėmė klausytis muzikos. Bet čia atėjo dar vienas liūtas nudrožė tiesiai ant žmogelio ir prarijo jį.
Vienas liūtas iš būrelio liūdnai burbtelėjo:
-Tas kurčias kvailys visada sugadina mums linksmybes...

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą