Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Greipfrutas


Greipfrutinis citrinmedis (Citrus paradisi) - rūtinių (Rutaceae) šeimos augalas, kurio vaisius vadinamas greipfrutu. Augalas savo tėvynėje yra 6-15 m aukščio medis, Lietuvoje auginamas išauga tik 1-2 m. Žydi vasario - balandžio mėn. ir pakartotinai rugsėjo - spalio mėn. Žiedai su 3-5 vainiklapiais, apie 30 mm skersmens, kvapūs.

Vaisiai 9-13 cm dydžio, žymiai didesni negu apelsino ar citrinos. Skirtingų rūšių greipfruto vaisiai gali būti skirtingų spalvų, bet prinokusių vaisių žievė dažniausiai geltona ar rausvai geltona. Greipfrutų skonis yra gana rūgštus, bet priklauso nuo rūšies. Greipfrutai kilę iš Amerikos šiltų šalių ir ten jų yra daugiausiai auginama.

Pagrindinės greipfrutų rūšys - geltonieji ir raudonieji. Geltonųjų greipfrutų žievė ir minkštimas geltoni, šie vaisiai dažnai rūgštesni už raudonuosius. Raudonųjų greipfrutų žievė rausvai geltona, o minkštimas rausvas. Taip pat išvesta Ruby red veislė, kurios vaisių minkštimas yra raudonas, o žievė rausvai geltona, šie vaisiai būna mažiausiai rūgštūs, auginami Teksase ir Floridoje, ypatingai prie Indian River.

Greipfrutai yra dažnai valgomi pusryčiams specialiais greipfruto šaukšteliais, perpjauti per pusę. Iš greipfrutų spaudžiamos sultys.

Lietuvoje auginamas kaip dekoratyvinis augalas sodų oranžerijose, šviesiose patalpose, kambariuose.

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Leonas, Leontina, Eirimas, Aistė, Simonas, Laisvūnas, Laisvūnė.

Pasveikink!

Anekdotas

Ginčas. Žmona rėkia vyrui: "Kai mirsiu, galėsi susirasti kitą". Vyras: "Tu tik mirk, aš jau susiradau".

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą