Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Petražolės


Petražolė (lot. Petroselinum, angl. Parsnip, vok. Pastinake) - salierinių (Apiaceae) šeimos augalų gentis. Graikiškai petros - akmuo, ir selinom - vainikas; iš šių augalų buvo pinami vainikai. Gentyje yra 2 rūšys.

Tai dvimetis žolinis augalas, puikiai žinomas ir naudojamas kaip prieskonis ar puošmena. Bet ji moka pasitarnauti ir kaip vaistas. Iš petražolių lapų ir šaknų gaminami preparatai gelbsti nuo šlapimo pūslės, inkstų ligomų. Lapų sultimis patariama įtrinti uodų, bičių įgaltas vietas ar valyti spuoguotą veidą.
Petražolėje gausu vitaminų C, B1, B2, PP, K. Neščioms moterims nepatartina vartoti petražolės, nes ji skatina gimdos raumenų susitraukimus, galinčius sukelti persileidimą.

Lietuvoje auginama sėjamoji petražolė (lot. Petroselinum crispum, angl. Parsley, vok. Petersilie). Augalas 30-100 cm aukščio, dvimetis, kvapnus. Stiebas nuo vidurio su šakom, kurios yra ilgesnės už patį žiedyną. Lapai 2 ar 3 kartus plunksniškai suskaldyti. Žiedynas - skėtis; kiekvienas skėtis sudarytas iš 10-20 vienodo ilgio stipinų. Žydi birželio - liepos mėn.

Augalas turi malonų kvapą ir aštrų skonį, todėl vartojamas kaip prieskoninė daržovė. Turi vitamino C ir kai kurių gydomųjų medžiagų.

Petražolė

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Agripina, Arvydas, Vaida, Zenonas, Vanda, Vaidas, Ligita.

Pasveikink!

Anekdotas

Darbuotojai skambina direktoriui :
- Gerbiamas direktoriau visų darbuotojų vardu, norime pasveikinti jus Kovo 8-osios proga!
- Bet aš juk ne moteris?
- Mes žinome, kad ne moteris, bet kalė, kaip reta!

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą