Žodynas
Petražolės
Petražolė (lot. Petroselinum, angl. Parsnip, vok. Pastinake) - salierinių (Apiaceae) šeimos augalų gentis. Graikiškai petros - akmuo, ir selinom - vainikas; iš šių augalų buvo pinami vainikai. Gentyje yra 2 rūšys.
Tai dvimetis žolinis augalas, puikiai žinomas ir naudojamas kaip prieskonis ar puošmena. Bet ji moka pasitarnauti ir kaip vaistas. Iš petražolių lapų ir šaknų gaminami preparatai gelbsti nuo šlapimo pūslės, inkstų ligomų. Lapų sultimis patariama įtrinti uodų, bičių įgaltas vietas ar valyti spuoguotą veidą.
Petražolėje gausu vitaminų C, B1, B2, PP, K. Neščioms moterims nepatartina vartoti petražolės, nes ji skatina gimdos raumenų susitraukimus, galinčius sukelti persileidimą.
Lietuvoje auginama sėjamoji petražolė (lot. Petroselinum crispum, angl. Parsley, vok. Petersilie). Augalas 30-100 cm aukščio, dvimetis, kvapnus. Stiebas nuo vidurio su šakom, kurios yra ilgesnės už patį žiedyną. Lapai 2 ar 3 kartus plunksniškai suskaldyti. Žiedynas - skėtis; kiekvienas skėtis sudarytas iš 10-20 vienodo ilgio stipinų. Žydi birželio - liepos mėn.
Augalas turi malonų kvapą ir aštrų skonį, todėl vartojamas kaip prieskoninė daržovė. Turi vitamino C ir kai kurių gydomųjų medžiagų.
Prisijungimas
Naujausi receptai
Gruziniškas sūrio pyragas "Chačiapuris"
Mažos bandelės su cinamonu
Aštri kalakutiena su daržovėmis
Omletas su sūriu
Lietiniai su varške ir persikų padažu
Plovas (2)
Naminis kugelis česnakinėse
Bulvių plokštainis su vištiena (2)
Krevečių Tempura
"Ledinė" kava
Restoranai
Atsitiktinis patarimas
Rekomenduojama knyga
Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:
Anekdotas
Kalbasi du draugai. Vienas sako kitam:
- Ko tu, Jeronimai, toks apdaužytas, nusibrozdinęs?
- Na, supranti, grįžtu vakar vakare namo, iš baro. Einu, mėnulis šviečia, gražu aplinkui - net graudu darosi. Staiga žiūriu - šaligatvis keliasi. Keliasi, keliasi - ir kad duos per snukį. Taip ir užmigau stovėdamas.