Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Naujienos


Alkį slopina balionas skrandyje

2008-01-23 08:04:45

Receptai

Per pusmetį atsikratyti antsvorio galima be bado kančių ir operacijų

Netekti kelių dešimčių kilogramų svorio per pusę metų – ne sensacija, o Kauno medicinos universiteto pacientų kasdienybė. Svorio perteklių naikina ne sunkios ligos ar bado dietos, o naujas nutukimo gydymo metodas, kai į paciento skrandį įdedamas specialus balionas.

„Kai per metus priaugi keturis penkis kilogramus, antsvoris pasijunta tik po dešimtmečio“, – tokia 44 metų alytiškio Virgilijaus Masedonsko patirtis. Jis svėrė 180 kg, tačiau per pastaruosius penkis mėnesius prarado 43 kg svorio ir dėl to jaučiasi laimingas. Kita Kauno medikų pacientė Jurgita Černiauskaitė džiaugiasi atsikračiusi 30 kg antsvorio.

Reikia ryžto ir valios

Šis Lietuvoje tik Kaune taikomas nutukimo gydymo metodas skirtas žmonėms, kurių antsvoris kelia grėsmę sveikatai ir kuriems nepavyko numesti ar išlaikyti sumažėjusio svorio.

Gydant naujuoju metodu į skrandį kontroliuojant endoskopu įvedamas sintetinis balionas. Jis pripildomas metileno mėliu dažyto distiliuoto vandens, išsipučia ir užima didžiąją skrandžio dalį. Procedūra neilga – nuo trijų iki penkių minučių. Balionas skrandyje laikomas šešis mėnesius.

„Balionas sumažina skrandžio tūrį ir daug greičiau, nuo mažesnio maisto kiekio pasisotinama“, – gydymo metodą apibendrino Kauno medicinos universiteto Gastroenterologijos klinikos Endoskopijų skyriaus vadovas Kęstutis Adamonis. Tačiau jis įspėjo, kad išėmus balioną svoris neauga tik tada, jei laikomasi to paties, kaip ir su balionu, mitybos režimo, sveikos gyvensenos principų. Tam būtinas pasiryžimas, valia ir troškimas sulieknėti.

Gydytis parvyko iš Londono

Trečius metus Londone gyvenanti J.Černiauskaitė – pavyzdinė Kauno klinikų gastroenterologų pacientė. Apie naują nutukimo gydymo metodą jai pranešė mama. „Iš pradžių net nepatikėjau, kad šitaip paprastai galima numesti svorio“, – pasakojo Jurgita, prieš savaitę vėl išvykusi į Londoną.

Sausio 11-ąją klinikose jai išėmė balioną, kurį mergina skrandyje nešiojo nuo praėjusių metų liepos vidurio. Per tą laiką Jurgita neteko 30 kg. Vasarą ji svėrė 110 kg. 25 metų 175 cm ūgio mergina itin didelio diskomforto dėl svorio nejautė, juolab gyvendama Londone, kur daug daugiau tolerancijos ir visuomenės nėra užvaldęs manekenių kultas.

Jurgita nuo vaikystės buvo apkūni. Mokydamasi devintoje klasėje ėmėsi laikytis dietos ir sportuoti. Tuomet užsispyrimas padėjo jai numesti 15 kg. Tačiau antsvoris pamažu sugrįžo. Mergina mano, kad tam įtakos turėjo Anglijoje populiarus skrudintas greitasis maistas. Be to, ji dirba restorane, kur sunku atsispirti pagundai sukrimsti skanų kąsnelį.

Pirmas savaites – dieta

Pernai vasarą grįžusi į Lietuvą J.Černiauskaitė konsultavosi su gydytoju K.Adamoniu. Prieš procedūrą jai buvo nustatytas kūno masės indeksas, ištirtas skrandis.

Jei žmogus sveikas, balionėlį galima įvesti nedelsiant. Tereikia sumokėti 3450 litų – tiek kainuoja balionas ir kiti reikalingi priedai.

Pirmąsias kelias savaites rekomenduojama skysčių dieta ir dietinis maistas. „Paprastai procedūrą atliekame penktadieniais, kad pacientai apsiprastų su laikinais nepatogumais ir nemaloniais pojūčiais, kurie per savaitgalį išnyksta, ir pirmadienį galėtų eiti į darbą“, – patikslino gydytojas K.Adamonis.

Tai patvirtino ir jo pacientė J.Černiauskaitė. Pirmą parą po procedūros Jurgitai maudė skrandį, todėl teko gerti vaistus. Tačiau iš karto po procedūros ji išskrido į Londoną ir ėjo į darbą, o po dviejų savaičių mankštinosi, laikėsi nustatyto mitybos režimo.

Dabar mergina beveik kasdien sportuoja, nebeužkandžiauja, kaip buvo įpratusi, nevalgo vakarienės, tik išgeria sulčių arba kefyro. Mergina visai atsisakė sūrio, riebios mėsos. Apetito neprarado, tačiau žino, kad vėl sustorės, jei valgys be saiko ir nesveikai.

„Dabar sulaukiu daugiau vyrų dėmesio, malonu eiti apsipirkti, nes lengvai randu sau tinkamų dydžių drabužių“, – džiaugėsi Jurgita. Ji visai nesigaili, kad net tris kartus teko keisti darbo uniformą ir visą garderobą, o tai kainavo nemažai pinigų. Ypač malonu jai buvo vėl apsiauti aukštakulnius.

Išnyko nugaros skausmai

Alytiškis valstybės tarnautojas V.Masedonskas taip pat džiaugiasi pagerėjusia savijauta. Jis ne tik atsikratė antsvorio, bet ir nugaros skausmų.

„Mane nuolat kankino nugaros skausmai. Matyt, stuburas nebeatlaikė svorio“,– svarstė V.Masedonskas, vienas pirmųjų išbandęs naują nutukimo gydymo metodą – intragastrinį balioną.

Jaunystėje jis, beveik dviejų metrų ūgio vyras, dėl savo lieknumo nerasdavo tinkamų rūbų, o dar visai neseniai jis svėrė 180 kg.

Todėl vakare atidaręs šaldytuvą vyras tai prisimena ir stengiasi susilaikyti, nieko iš jo neimti. „Lengviau visai nieko burnon nedėti, nei laiku sustoti valgius“, – prisipažino vyriškis. Į klausimą, ką jis labiausiai mėgsta, atsakė: „Mėgstu absoliučiai viską.“ Visuomet turėjo gerą apetitą, jam viskas labai skanu.

Rekordas – 61 kg

„Nutukimas tampa pasauline epidemija, kuri neaplenkia ir Lietuvos. Būti storam ne tik negraþu, bet ir nesveika“, – sakė Kauno medicinos universiteto Gastroenterologijos klinikos vadovas profesorius Limas Kupčinskas.

Profesorius prie nutukimo priežasčių priskiria ne tik genetiką, bet ir gyvenimo būdą. Sėdimas darbas bei mažas fizinis aktyvumas nepadeda sudeginti kalorijų, nuolatinė įtampa daugelį skatina užkandžiauti. Antsvoris provokuoja cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių, sąnarių ligų, akmenligės išsivystymą. „Riebalai kaupiasi visuose organuose ir itin kenkia kepenims. Dėl to gali išsivystyti jų uždegimas, net cirozė“, – aiškino profesorius.

Nutukimas pirmiausia gydomas dieta, fiziniu aktyvumu ir elgsenos keitimu, o kai tai nepadeda – vaistais. Esant patologiniam nutukimui, kai kūno masės indeksas didesnis nei 40, taikomas chirurginis gydymas. Skrandis mažinamas apjuosiant reguliuojamąja juosta arba paliekama tik jo dalis suformuojant apylanką. Endoskopinis gydymas, kai į skrandį įvedamas balionas, taikomas tiems nutukusiems žmonėms, kuriems nepadeda gydymas vaistais, bet operuoti dar anksti.

Rekordiniu klinikų medikai vadina atvejį, kai 164 centimetrų ūgio 234 kg sverianti pacientė numetė 61 kg. „Jos kūno masės indeksas buvo 87, todėl dėl didelės operacijos rizikos net operuoti nebuvo galima, todėl pirmiausia reikėjo sumažinti kūno svorį įvedus balioną į skrandį“, –pasakojo docentas K.Adamonis.

Tinka ne visiems storuliams

Idėją panaudoti prietaisą, užimantį skrandžio erdvę ir suteikiantį pilnumo pojūtį, 1982 m. pirmąkart paskelbė Danijos gydytojai Ole Niebenas ir Henrikas Harboe. Lietuvoje šios operacijos pradėtos taikyti praėjusių metų pavasarį Kauno medicinos universiteto klinikose. Per tą laiką būta 30 pacientų.

Taikant endoskopinį nutukimo gydymą intragastriniu balionu svoris vidutiniškai sumažėja 15–25 kg. Metodas netinka esant nesveikai stemplei ir tiems žmonėms, kuriems buvo operuotas skrandis ar žarnynas, kurie vartoja steroidus, antikoaguliantus ir kai kuriuos kitus vaistus, serga alkoholizmu, toksikomanija, psichikos ligomis. Įvedus balionėlį šešis mėnesius reikia vartoti rūgštingumą mažinančius vaistus.

Balionėlis pašalinamas taip pat endoskopu, prieš tai iš jo išsiurbus skystį.

Tačiau svarbiausia, anot gydytojų, stipri valia ir ryžtas laikytis per pusmetį išmokto mitybos režimo. Valgyti reikia mažiau, nei organizmas gali sudeginti kalorijų, – tik tada svoris mažės.

klaipeda.daily.lt


Komentarai

skaityti visus (20 paskutinių):

Ausra ( 2013-07-13 17:46:52 )
Sveiki tikrai labai butu idomu pabendrauti su tais kas isideja yra ta baliona :) Virginijau jai gali papasakok plauciau apie tai,mano pastas ausra280@inbox.lt Ir siaip kas turit daugiau info apie tai parasykit zmogeliukai :)
inga ( 2013-04-20 23:47:04 )
sveiki gal yra isidejusiu zmoniu silikonini baliona labai noreciau pabendrauti su zmogumi kuris ji turejo.
Ji ( 2013-03-18 13:02:26 )
Kiek zinau pats balionas kainuoja 4000 litu na aisku + dar visi tyrimai ... pati galvoju detis tik ech tikrai nepigus variantas :(
Virginijus ( 2013-02-24 09:28:54 )
Pilna baliono kaina su idejimu yra apie 6000 litų, ir pirmos dienos patikėkit ne fontanai :(
Agne ( 2012-10-20 00:18:48 )
Kiek jis kainuoja siandien?
j ( 2012-10-17 17:01:11 )
tikrai kas turi dideli antsvori rekomenduoju, is pradziu sunku, bet kai praeina 3-4 d. apsipranti ir viskas buna gerai, nuostabu netekti svorio, per ta laika iprasti prie nauju iprociu.
rasa ( 2012-08-29 17:55:51 )
kur galima kreipis del sios operacijojos? su kuo pasikonsultuoti?
JI-25 ( 2012-05-20 15:47:25 )
sis balinas siai dienai kainuoja 3950 LT baikit kai kurie kometatoriai nusikalbeti kad nepadeda jis ! galiu drasiai sakyti padeda kas turit pinigu ir ansvori siulyciaus deti nes zinau kaip yra sunku laikytis dietos paciam aisku pinigus ne mazus kainuoja jis bet rezultatu dziaugsites .
rikitiki ( 2012-04-25 20:53:45 )
isbandziau kazka panasaus su "slim ball" balioneliais, kuriu reklama isseta per visa interneta - "alia tipo superpapildas". tik pinigus "darmai" ismeciau ir nesijauciu islosusi: kol juos geriu - viskas ciki (kainuoja ne arkli, bet islaidos nemazos), jau isgeriau 5 dezutes tu balioneliu, tik noriu padaryti pertrauka ir nebegeriu, uzpuola zveriskas apetitas, nu nera kur detis is alkio. ot ir ydomu, kaip bus su sita procedura po puses metu, kai ta balioneli isims? - juk tas ir baisiausia, kaip atsikratyti to persekiojancio alkio jausmo...
Di ( 2011-08-01 11:57:38 )
Pries menesi isiemiau balio. Svoris liko toks pat, kaip ir pries ji, niekam nerekomenduoju ir nuosirdziai siulau ieskoti kitu budu. Pradzioje po idejimo buvo labai sunku, skaudejo skrandi, kankino lasalinemis, po to buvo 10d. skysciu dieta, bet ir taip negelejau nieko valgyti, tuomet ir nukrito kazkiektai to svorio, o veliau kai organizmas apsiprato, tai galijau valgyti praktiskai kaip anksciau ir visas svoris gryzo. Taigi gaila pinigu, be to laiko kelionems ir taip toliau.
Niekada zinodamo kaip viskas bus nebuciau to darius, siulau gerai apgalvoti pries pasiryztant
EGLE ( 2011-06-01 10:24:02 )
KAIP susisiekti su siuo docentu?
Kur kreiptis?
Reikalinga pagalba.
gintaras ( 2011-04-16 23:04:29 )
norejau paklaust po baliono isemimo paskuj svoris neatauga dvigubai?
Raudonasis ( 2011-03-04 11:20:23 )
Mielosios ponios ir panelės, kam mesti šitiek pinigų į balą ir dar badauti laikantis tokios griežtos dietos jeigu, išėmus tą balioną, vistiek viskas grįš su saiku? Reikia mažiau ėsti ir išmesti per langą televizorių, kad negalėtumėt žiūrėt muilo serialų ir stresuot, kad Chosė Antonijas pamylėjo ne tą, kurią turėjo pamylėt. Kaip žinoma, stresas turi tiesioginę įtaką svorio augimui. Ir už elektrą mažiau mokėtumėt...)))
ineta ( 2011-02-13 21:13:04 )
kur galima kreiptis del sios operacijos? su kuo pasikonsultuoti?
jolanta.... ( 2011-01-08 18:41:57 )
nu kvailesniu klausimu negalite uzduoti....taigi skaitykit straipsni ir ten viskas smulkiai surasyta.reabilitacija 3 dienos,kaina 3550...cia storuliams yra amziaus atradimas....sekmes.
awilww ( 2010-11-18 23:14:46 )
DOMINA AR YRA DEDAMI TIE BALIONAI KAI NORI NUMEST TIK 6-8 KG NES SENIAU LYG IR NEBUDAVAO DABAR PER KAZKURIA LAIDA LYG IR SAKE KAD YRA NAUJI BALIONAI KOSMETINAI KUR ZMOGUS NORI NUMEST TIK 6-8 KG GAL KAS ZINOTE KAIP TEN YRA ISTIESU ?
JI ( 2010-10-02 13:10:42 )
sis balionas dabar kainuoja 3950lt dedamas Kauno medicinos universitete pas daktars Adomoni pati ruosiuosi irgi detis si baliona manau,kad tikrai verta tiems kas kovoja su ansvoriu.
gintaras ( 2010-08-31 14:30:01 )
kaip uzsiregistruot pas pof.k.adamoni/
kaimyne ( 2010-08-01 18:03:42 )
drauge isidejo ta baliona
vilte ( 2010-08-01 16:09:59 )
mano drauge isidejo ta baliona, nesant to baliono ,o laikantis tos rekomendacijos po baliono idejimo gali ir taip numesti ta svori.Po baliono idejimo dvi dienos su lasaline turi buti, toliau dvi savaites gerti tik skyscius ir tai normuotus po gurksneli...tai, kad pagalvojus tiek pinigu sukisti, tai geriausiai yra laikytis paciam dietos, as ir esu stambi, paziuresime ,kas greiciau numes svori, ar drauge su balionu, ar as be jo...
Palikite savo komentarą:
- Jūsų vardas

- Įveskite apsaugos kodą


Kas yra komentarai ?

"Patiekalai.lt" pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
"Patiekalai.lt" privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. Taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.

Griežtai draudžiama PATIEKALAI.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Patiekalai.lt kaip šaltinį.


PATIEKALAI.LT rekomenduoja

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Agripina, Arvydas, Vaida, Zenonas, Vanda, Vaidas, Ligita.

Pasveikink!

Anekdotas

Mirė žmogelis ir nukeliavo į dangų.
Dievas jam sako:
- Buvai blogas todėl turėsi grįžti į žemę ir atpirkti savo nuodėmes. Paversiu tave pauksčiu.
Nespėjo žmogelis nei žodžio ištarti ,žiūri ,kad sėdi vištidėje su vištomis. Nu ką žmpgelis nežino ką veikti…
- Dėk kiaušinius: sako viena višta.
- Tai kad nemoku, - atsako žmogelis, - Kaip tai nemoki tereikia smarkiai pastenėti ir padėsi kiaušinį, - pamoko višta. Ką žmogelis steni ,bando padėti kiaušinį,mano jei bus gera višta tai Dievas vėl į dangų priims.Tik staiga pasigirsta žmonos balsas iš viršaus:
- Petrai ,kelkis tu visą lova prišikai…

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą