Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Medus


Medus - saldi medžiaga, bičių gaminama iš žieduose esančio nektaro. Surinktas nektaras pasikeičia bitės viduriuose, o vėliau supilamas į korius, kur pilnai subręsta. Nektaras į bičių medaus skilvelį patenka susimaišęs su seilėmis, ir čia nektare esanti sacharozė yra veikiama fermentų ir skyla į gliukozę ir fruktozę.

Medus daug saldesnis už cukrų, todėl norint tiek pat pasaldinti patiekalą, jo pakanka mažiau (mažiau ir kalorijų).

Medaus skonis, spalva ir kvapas skiriasi priklausomai nuo žiedų. Meduje yra apie 19% vandens, daug angliavandenių, iš kurių daugiausia - fruktozės ir gliukozės (po 33-40%). Taip pat meduje yra 1,5-5% sacharozės, 5-10% melitozės, kitų cukrų, mineralinių medžiagų (geležies, kalio, kalcio, magnio, natrio) bei kitų medžiagų (tiamino, riboflavino, vitamino C, niacino, pantoteno rūgšties). Taip pat meduje yra nedideli kiekiai fermentų, fitoncidų, hormonų, aromatinių bei baktericidinių medžiagų.

Medaus rūšys

Skirtingose vietovėse pasitaiko skirtingų medaus rūšių. Yra net turinčių nuodingų savybių. Jų valgyti negalima. Dažniausiai pasitaikančios rūšys:

    * Liepų medus - šviesus geltonas, liepžiedžių kvapo. Vartojamas gydyti peršalimo, kepenų, inkstų ligoms, pūliuojančioms žaizdoms.
    * Aviečių medus - šviesus, stiproko kvapo, naudojamas gydyti peršalimo ligoms.
    * Kiaulpienių medus yra aukso spalvos, kvapnus, kartokas. Gydomas kvėpavimo takų uždegimas, padidėjęs skrandžio rūgštingumas, slopinamas skausmas.
    * Rapsų medus baltas arba šviesiai gelsvas, silpno kvapo, kartokas. Vartojamas padidėjusiam skrandžio rūgštingumui mažinti.
    * Dobilų medus šviesus gelsvas, beveik baltas, švelnaus skonio. Naudojamas skrandžio rūgštingumui didinti, kepenų ligoms gydyti.
    * Viržių medus tamsus geltonas su rusvu atspalviu, stipraus kvapo, kartokas. Naudojamas inkstų, šlapimo pūslės, prostatos ligoms gydyti.
    * Grikių medus tamsus rausvas arba beveik rudas, skonis ir kvapas aštroki. Stiprina organizmą, ramina nervų sistemą, švelnina paauglystės metu atsirandančius skausmus.
    * Pievų medus surinktas iš įvairių augalų žiedų, malonaus skonio, geltonas arba gelsvai rusvas. Turi daug aromatinių medžiagų, B ir C grupės vitaminų. Gydo peršalimo ligas, stiprina organizmą.
    * Miško medus aitrus, tamsios spalvos. Kvapas įvairus.
    * Vaismedžių medus šviesus geltonas, malonaus kvapo.
    * Lipčiaus medus gali būti dviejų rūšių - augalų arba vabzdžių. Žmogui labai naudingas. Augalų lipčius tamsus, suneštas iš augalų lapų, spyglių išskirto skysčio. Vabzdžių lipčius 2-3 kartus tirštesnis už žiedų medų.

Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Medus

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves




Šiandien vardadienius švenčia:

Arnulfas, Januarijus, Girvinas, Vytė, Vilhelmina, Vilė.

Pasveikink!

Anekdotas

Važiuoja vyriškis troleibusu ir šalia stovinčio vyriškio su didele gėlių puokšte nori paprašyti, kad pramuštų talonėlį. Vyriškis galvoja: "Kur gi jis gali važiuoti su tokia fantastiškai gražia puokšte? Ogi pas pačią gražiausią moterį šiame pasaulyje! Pačios gražiausios moterys pasaulyje yra dvi: tai mano žmona ir meilužė. Reiškia jis važiuoja pas kažkurią iš jų. Kadangi aš dabar važiuoju pas savo meilužę, reiškia jis važiuoja pas mano žmoną. Mano žmona turi du meilužius: Petrą ir Antaną. Kadangi Petras šiuo metu išvykęs..."
- Antanai, pramušk man talonelį...

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą