Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Serbentas


Serbentas (lot. Ribes, vok. Johannisbeeren) - agrastinių (lot. Grossulariaceae) šeimos daugiametis uogakrūmis, užaugantis iki 1-2 m aukščio. Lapai pražanginiai, skiautėti. Žiedai smulkūs, susitelkę į kekes, vaisiai - raudonos, juodos, gelsvos sultingos uogos, augančios kekėmis.

Serbentai auginami soduose, taip pat auga drėgnuose miškuose, upių ir ežerų pakraščiuose. Žydi balandžio - gegužės mėnesiais. Uogos prinoksta liepos - rugpjūčio mėnesiais.

Serbentų uogos ir lapai gali būti naudojami kaip vaistinė žaliava. Uogos skinamos giedrą dieną, lapai - vasarą, žydėjimo metu. Turi makro ir mikroelementų, organinių rūgščių, daug C ir B grupės vitaminų, daug pektininių medžiagų, kurios stiprina žarnyno peristaltiką, slopina uždegimą, normalizuoja organizme esančias nuodingąsias medžiagas, mažina žarnyno puvimo procesus. Vartojama prakaitavimui skatinti, šlapimui varyti, širdies-kraujagyslių sistemos ligoms, aterosklerozei, hipertoninei ligai gydyti.
Žydintys raudonieji serbentai
Enlarge
Žydintys raudonieji serbentai

Serbentų rūšys:

    * Juodasis serbentas (Ribes nigrum)
    * Raudonasis serbentas (Ribes rubrum)
    * Kalninis serbentas (Ribes alpinum)
    * Paprastasis serbentas (Ribes sylvestre)
    * Ilgakekis serbentas (Ribes spicatum)
    * Raudonžiedis serbentas (Ribes sanguineum)
    * Auksuotasis serbentas (Ribes aureum)
    * Vaškinis serbentas (Ribes cereum)

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Pranciškus, Vilgaudas, Gaivilė, Artūras, Felicija.

Pasveikink!

Anekdotas

Stovi sankryžoje policininkas ant arklio. Prie jo privažiuoja vaikas ant naujo blizgančio dviračio. Policininkas sako tam berniukui: - Gražus dviratis. Gavai jį nuo kaledų senelio? - Taaaaaip.. - Tai kitais metais pasakyk jam, kad atneštų tau ir žibintą tam dviračiui. - pasakė mentas ir išrašė vaikui baudą, dėl to, kad jo dviratis be šviesų. Vaikas paėmė baudos lapelį ir sako mentui: - Gražus arklys. Ar jūs jį gavot nuo kaledų senio? Patenkintas mentas sako: - Taip. - Tai kitais metais pasakyk kalėdų seniui, kad tam arkliui duotu B*B* tarp kojų, o ne ant nugaros.

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą